Specializovaná ortodontická péče pro děti a dospělé

Typy rovnátek

Jste na stránce: ORTODONCIE TEPLICE / O rovnátkách / Typy rovnátek

 

ORDINAČNÍ HODINY

Pondělí      7:30-11:30           12:00-16:00
Úterý 7:30-11:30           12:00-15:00
Středa 7:30-11:30           12:00-16:00
Čtvrtek 7:30-11:30           12:00-15:00
Pátek  7:30-13:00           

Polední přestávka denně od 11:30 do 12:00!

KONTAKTY

Telefon: +420 417 537 137

                  +420 734 826 080 (i SMS)

E-mail: ortodoncieteplice@gmail.com

Adresa: Českobratrská 441/12, 415 01  Teplice 

IČ: 03547019

 

Typy rovnátek

Funkční aparáty

Funkční aparáty používáme k úpravě vzájemného postavení zubních oblouků. S jejich pomocí řešíme u pacientů především výrazný předkus. Použití těchto rovnátek nám v některých případech umožňuje vyhnout se trhání zubů nebo chirurgickému řešení vady skusu. Rozlišujeme snímací (aparát Twin Block) a fixní (aparát Forsus) funkční aparáty. 

 

Twin Block

Twin Block je snímací funkční ortodontický aparát. Skláda se ze 2 částí - horního a dolního rovnátka, které pracují společně za účelem předsunutí dolní čelisti vpřed. Horní rovnátko může obsahovat šroub k rozšíření zubního oblouku. Pokud je terapie úspěšná, dochází k trvalé pozitivní změně výrazu obličeje a redukci předkusu. Vedlejším efektem je i rozšíření horních dýchacích cest. Léčba tímto aparátem je možná u pacientů všech věkových kategorií, ale obvykle jej nosí děti v období maximálního tělesného růstu, v tuto dobu totiž můžeme nejvíce ovlivnit pozici nedostatečně vyvinuté dolní čelisti. Nošení Twin Blocku je obvykle první fází léčby, která je následována terapií fixním ortodontickým aparátem (“zámečky“). Při celodenním nošení bývá doba léčby tímto aparátem přibližně 9 měsíců.

Aparát Forsus

Související odkazy:

Zařízení Forsus je součástí fixních rovnátek a řadí se tak mezi fixní funkční aparáty. Jeho cílem je úprava vztahu zubních oblouků a redukce předkusu. Funkce Forsusu není závislá na spolupráci pacienta (vyjmout ho lze pouze v ordinaci), což lze zařadit mezi jednu z výhod, které tento aparát poskytuje.

Retenční aparáty

Fixní r​etainer

Fixní retainer je tenký drátek, který lepíme z vnitřní strany předních zubů po sejmutí fixních rovnátek a zůstává v ústech po dobu několika let. Tento retainer slouží k udržení postavení zubů, kterého bylo dosaženo ortodontickou léčbou. Retainer je překryt tenkou hladkou vrstvou lepidla a pacient ho po pár dnech přestane v ústech vnímat. Kromě retaineru je nutné nosit retenční desky a retenční dlahy po dobu, kterou určí lékař.

|

NAHORU

Specializovaná ortodontická péče pro děti a dospělé

Nabízíme ortodontickou léčbu i doplňkové služby - profesionální čištění zubů včetně individuálního poradenství, bělení zubů a aplikace dentálních šperků, apod.    

V naší laboratoři je možné zhotovit kromě běžných ortodontických aparátků, také chrániče zubů pro sportovce .

Spolupracujeme s pojišťovnami: VZP, OZP, ZPMV, VOZP a Průmyslová zdravotní pojišťovna.

Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®, webové stránky vytvořila Clickmedia